Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania i domy w Wawrze na Mapie Inwestycji

Dzielnica Wawer położona jest na prawym brzegu Wisły, w południowo-wschodniej części Warszawy.
Sprawdź jak Wawer prezentuje się na mapie i gdzie zlokalizowane są najważniejsze inwestycje mieszkaniowe.

Sprawdź też mapę:

Dlaczego warto zamieszkać w Wawrze?

Nowe mieszkania i domy w Wawrze przyciągają osoby ceniące sobie spokój, kontakt z naturą i lokalny styl życia. Wawer to największa dzielnica Warszawy o najmniejszej gęstości zaludnienia - na 7971 hektarach zamieszkuje około 70 tys. osób, co stanowi zaledwie 4 % warszawiaków.

Sielankowy charakter dzielnicy idzie w parze z komfortem życia w wielkim mieście. Nieodległe sąsiedztwo warszawskiego centrum sprawia, że mieszkańcy dzielnicy - pracę, edukację i dostęp do wydarzeń kulturalnych mają na wyciągnięcie ręki.

Użytkowanie terenów i najważniejsze inwestycje

W Wawrze dominuje niska zabudowa, z dużym jeszcze udziałem terenów rolniczych i lasów. Bardzo atrakcyjne tereny pod nowe inwestycje zlokalizowane są na tarasach Wisły, na obszarach porolniczych. Nowo powstające nieruchomości to najczęściej jednorodzinne i szeregowe zabudowy oraz osiedla z niewielkimi, kilkulokalowymi jednostkami mieszkalnymi.

Deweloperzy lokują także swoje inwestycje w północnej części Marysina Wawerskiego. Dominuje tu zabudowa wielorodzinna.

Z kolei obszar wzdłuż linii kolejowej do Otwocka, z położonymi wzdłuż niej dawnymi podwarszawskimi miejscowościami letniskowymi - Nowym Wawrem, Aninem, Międzylesiem, Radością, Miedzeszynem i Falenicą - to pas o zwartej zabudowie jednorodzinnej, w większości na zadrzewionych działkach. Udział nowych inwestycji w tych rejonach jest niewielki.

Komunikacja z Centrum

Wawer jest bardzo dobrze skomunikowany z Centrum. Na szybkie i efektywne połączenia mają wpływ:

  • Linia kolejowa do Otwocka;
  • Ulica Wał Miedzeszyński;
  • Most Siekierowski - łączy północną część dzielnicy z Mokotowem;
  • Południowa Obwodnica Warszawy - łączy południowy Wawer z Wilanowem.

Po oddaniu do użytku tunelu na Ursynowie, Wawer będzie bezpośrednio zintegrowany z całą południową częścią stolicy.

Walory przyrodnicze

Tereny nadwiślańskie wyróżnia bogactwo dóbr naturalnych - lasy zajmują 34,8% powierzchni dzielnicy. Zlokalizowany we wschodniej części Wawra Mazowiecki Park Krajobrazowy zasługuje na szczególną uwagę. Mazowiecki Park Krajobrazowy - to (tylko w obrębie dzielnicy) ponad 2000 hektarów lasów i około 1000 hektarów tzw. otuliny.

Oświata w Wawrze

Na terenie dzielnicy funkcjonują liczne placówki oświatowe, wśród nich:

  • 9 publicznych przedszkoli;
  • 23 publiczne szkoły podstawowe;
  • 2 publiczne licea ogólnokształcące.

Z praktycznego punktu widzenia - sklepy, usługi

Największą galerią handlową w Wawrze jest Centrum Handlowe Ferio. Oprócz sklepów w galerii znajduje się również siłownia. Przy północnej granicy dzielnicy, w rejonie ulic Marsa i Rekruckiej znajdują się duże sklepy - Selgros i Leroy Merlin.
Mieszkańcy Wawra w świeże i ekologiczne produkty chętnie zaopatrują się na miejscowym targowisku przy ul. Walcowniczej. Żywność prosto od podwarszawskich rolników cieszy się ogromną popularnością.
W Wawrze dobrze rozwinięte są również różnego rodzaju usługi - działają tu między innymi liczne salony fryzjerskie, kosmetyczne i solaria .