Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania w dzielnicy z klimatem: Praga-Południe

Dzielnica leży w prawobrzeżnej części Warszawy, w niewielkiej odległości od centrum. Chociaż Praga-Południe jest gęsto zabudowana i zaludniona, to nowych mieszkań i lokali użytkowych na tym terenie wciąż przybywa.
Sprawdź, gdzie zlokalizowane są najważniejsze inwestycje mieszkaniowe.

Dlaczego warto zamieszkać na Pradze-Południe?

Jednym z niezaprzeczalnych atutów Pragi-Południe jest LOKALIZACJA. Dynamiczny rozwój dzielnicy sprawia, że Praga-Południe z roku na rok jest coraz to atrakcyjniejszym miejscem do życia. Nowe mieszkania cieszą się szczególną popularnością wśród młodych mieszkańców stolicy.

Ale w tej dzielnicy poszukiwane są nie tylko mieszkania. Strategiczne położenie Pragi-Południe stwarza doskonałe warunki do prowadzenia tu biznesu - zarówno dużej firmy, jak i kameralnego przedsiębiorstwa.

Charakter zabudowy, nowe inwestycje i komunikacja

Praga-Południe pod względem architektonicznym i funkcjonalnym jest dość zróżnicowana. Od strony Wisły rozciąga się Saska Kępa - z willową, jeszcze przedwojenną zabudową (z lat 20 i 30 XX wieku). Saska Kępa sąsiaduje ze Stadionem Narodowym i najbliższą stacją II linii metra oraz z pięknym Parkiem Skaryszewskim.

Tradycyjnie ta część dzielnicy jest bardzo atrakcyjna dla lokalizacji luksusowych inwestycji apartamentowych.

Gdzie jeszcze inwestują deweloperzy?

Innym popularnym kierunkiem inwestycyjnym wśród deweloperów jest Gocław - młoda dzielnica mieszkaniowa, zlokalizowana we wschodniej części Pragi-Południe. Bardzo wiele nowoczesnych osiedli mieszkaniowych powstaje właśnie tutaj. Dużym atutem Gocławia jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura i sprawnie funkcjonująca komunikacja miejska, a w przyszłości do centrum będzie można dojechać stąd III linią metra. Dogodna lokalizacja i wciąż dostępne w tej okolicy tereny pod zabudowę sprzyjają dużym inwestycjom mieszkaniowym.

Nowe inwestycje na Grochowie i Kamionku

Grochów położony jest w północnej części dzielnicy, po obu stronach ulicy Grochowskiej.

Grochów cechuje zwarta zabudowa o charakterze jednorodzinnym i wielorodzinnym. Nowe inwestycje powstają na nielicznych, dostępnych jeszcze terenach.

Zachodnia część Pragi-Południe to Kamionek, chyba najlepiej znany dzięki istniejącej tu od 1931 roku słynnej fabryki Wedla. Obecnie Kamionek przeżywa transformację, szczególnie w rejonie ulic Mińskiej i Żupniczej, gdzie w przyszłości będzie przebiegać III linia metra. Dawne obszary przemysłowe zmieniają się w tętniące życiem kompleksy mieszkalno-biurowo-usługowe.

Walory przyrodnicze

Praga Południe to obszar obfitujący w zieleń miejską. Na szczególną uwagę zasługuje Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego z Jeziorkiem Kamionkowskim - część dawnego koryta Wisły. Przy właściwych inwestycjach ma on szansę stać się praskim odpowiednikiem Ogrodu Saskiego. Nowe mieszkania powstają w bliskim sąsiedztwie rozległych terenów zielonych.

Oświata i usługi

W podjęciu decyzji o zamieszkaniu na Pradze może pomóc świetnie prosperująca sieć placówek oświatowych:

  • Około 37 publicznych przedszkoli;
  • Około 29 szkół podstawowych:
  • Około 17 szkół ponadpodstawowych.

Na jakość życia mieszkańców Pragi wpływa również dostęp do wszelkiego rodzaju usług i szeroki wybór sklepów. Wśród lokalnej społeczności popularnością cieszą się też tutejsze bazary - Szembeka (przy ul. Zamienieckiej) oraz Wiatraczna (przy ul. Grochowskiej). W galeriach handlowych oprócz sklepów znajdują się też punkty usługowe. Największe centra handlowe to:

  • Galeria Atrium Promenada ul Ostrobramska
  • Centrum Handlowe King Cross ul. Jubilerska
  • Galeria Handlowa Rondo Wiatraczna ul. Grochowska.

Praga-Południe to dzielnica, która wciąż się rozwija. Nowe mieszkania i lokale użytkowe, inwestycje w zakresie rozwoju infrastruktury komunikacyjnej - wszystko to sprawia, że z tą dzielnicą naprawdę warto związać swoją przyszłość.