Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania na Mokotowie Dolnym

Mapa przedstawia część Mokotowa położoną poniżej Skarpy Warszawskiej. Obejmuje zarówno dawno już istniejące osiedla jak: Czerniaków, Sielce, Stegny, Sadyba, jak i te nowo powstające.
Sprawdź, gdzie na Mokotowie Dolnym powstają nowe mieszkania.

Sprawdź też mapę:

Dlaczego warto zamieszkać na Mokotowie Dolnym?

Bezpieczna dzielnica w bardzo dobrej lokalizacji z piękną architekturą i bogatą ofertą nieruchomości z rynku pierwotnego cieszy się coraz większą popularnością. Atrakcyjność dzielnicy zwiększa sprawnie funkcjonująca komunikacja, bogata infrastruktura i dostęp do placówek oświatowych. Na decyzję o zakupie mieszkania właśnie w tej części Mokotowa może mieć też wpływ cena. Nowe mieszkania na Mokotowie Dolnym kosztują mniej, niż w pozostałych częściach dzielnicy.

Najważniejsze projekty budowlane

Mokotów Dolny to obecnie dynamicznie rozwijający się obszar nowych inwestycji mieszkaniowych. Od al. Wilanowskiej wzdłuż ulic Sikorskiego i Witosa, w sąsiedztwie dawniejszych osiedli Stegny i Sadyba, w wyjątkowej lokalizacji u podnóża skarpy wiślanej, powstaje cały szereg nowoczesnych osiedli o wielkomiejskim charakterze. Również obszar tzw. Łuku Siekierowskiego, w rejonie ulic Bartyckiej i Bluszczańskiej, położony na rozległych terenach w zakolu Wisły, znalazł uznanie wielu deweloperów. Powstające tu nowe mieszkania znajdują nabywców wśród osób ceniących spokój i kontakt z naturą.

Komunikacja

Dolny Mokotów wyróżnia się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową i sprawnie funkcjonującą komunikację miejską z dostępem do stacji metra.

Ważnym punktem komunikacyjnym jest Most Siekierkowski. Dzięki tej trasie możliwy jest szybki dojazd do prawobrzeżnej części stolicy. Sprawne przemieszczanie zapewnia też Trakt Królewski. Podobnie jak Most Siekierkowski łączy obszar Dolnego Mokotowa z pozostałymi dzielnicami Warszawy.

Tereny zielone, handel i usługi

Dolny Mokotów to część stolicy, w której jest wiele terenów zielonych. Największą popularnością cieszy się Park Sielecki i Morskie Oko.

Mieszkańcy Mokotowa Dolnego mają też szeroki wybór obiektów handlowo-usługowych. W pobliżu znajduje się: Centrum Handlowe Sadyba, Centrum Handlowe Panorama oraz Plac Unii.

Mokotów uznawany jest za prestiżową dzielnicę Warszawy. Wśród warszawiaków od lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingach na najbardziej popularną dzielnicę.

Nowe, tańsze mieszkania w dolnej części Mokotowa cieszą się rosnącą popularnością.