Mapy Warszawy:
422 inwestycje
Mapy szczegółowe:
polecane inwestycje
- Centrum
- Centrum Zachód
- Bemowo - Jelonki, Chrzanów
- Białołęka - Tarchomin, Żerań
- Białołęka Wschodnia
- Bródno - Targówek
- Mokotów Dolny
- Mokotów - Służewiec
- Ochota - Włochy
- Piaseczno - Józefosław
- Praga Północ, Kamionek, Targówek
- Praga Południe
- Pruszków
- Ursus i Włochy
- Miasteczko Ursus - Szamoty
- Ursynów
- Wawer Północny
- Wawer Południowy
- Wilanów
- Wola - Odolany
Nowe mieszkania na Ursynowie
Trzecia co do wielkości dzielnica Warszawy zlokalizowana jest w południowej części stolicy. Sprawdź, gdzie na Ursynowie powstają nowe mieszkania i domy.
Dlaczego warto zamieszkać na Ursynowie?
Bezpieczna i zadbana dzielnica, w której wszystko jest na wyciągnięcie ręki, to wymarzone miejsce do życia. Na popularność Ursynowa duży wpływ ma lokalizacja i starannie zagospodarowana przestrzeń wspólna. Spore odległości między budynkami, szerokie chodniki i wszechobecna zieleń dają poczucie przestronności i spójności estetycznej.
Ursynów szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród rodzin z dziećmi i osób starszych.
Co przyciąga nowych mieszkańców?
Liczne place zabaw, placówki szkolno - wychowawcze, wysoki poziom szkół podstawowych, domy kultury, oferujące zajęcia pozalekcyjne dla najmłodszych - to wszystko sprawia, że Ursynów jest idealnym miejscem do życia dla rodzin z dziećmi.
Starszym osobom na Ursynowie żyje się po prostu wygodnie. Wszędzie mają blisko - usługi, sklepy, rozrywka kulturalna, szeroka oferta rekreacyjno-wypoczynkowa.
Komunikacja miejska
Dzielnica posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę. Podstawą komunikacji jest I linia metra. Sprawne przemieszczanie możliwe jest również dzięki ulicy Puławskiej i południowej obwodnicy Warszawy, której ostatni odcinek - tunel pod Ursynowem - jest już na ostatnim etapie realizacji.
Gdzie na Ursynowie powstaje najwięcej nowych mieszkań i domów?
Zachodnia część dzielnicy (od strony Lotniska Okęcie i toru wyścigowego na Służewcu) ma charakter poprzemysłowy. Jeszcze do niedawna w znacznym stopniu industrialna zabudowa zachodniego Ursynowa na naszych oczach zmienia swoje oblicze. Fabryki i magazyny ustępują miejsca dużym inwestycjom mieszkaniowym. Nowe mieszkania powstają głównie w tej części dzielnicy.
Deweloperzy inwestują też na południu Ursynowa, w kierunku Piaseczna. Po obu stronach ulicy Puławskiej dominuje zabudowa jednorodzinna (tzw. Zielony Ursynów). Powstają tu liczne osiedla o podobnym charakterze.
Na wschodzie Ursynowa rozciąga się największy teren leśny w całej lewobrzeżnej Warszawie - Las Kabacki. Rezerwat przyrody sąsiaduje z ogromnym obszarem zwartej zabudowy wielorodzinnej, która rozciąga się wzdłuż I linii metra - od starego Ursynowa przez Stokłosy, Imielin i Natolin do Kabat. W tej urokliwej okolicy nie ma zbyt wielu wolnych miejsc pod zabudowę. Niemniej jednak te bardzo atrakcyjne tereny są bardzo pożądane przez deweloperów. Dlatego pomimo problemu z dostępnością nieliczne projekty budowlane powstają także tutaj.
Rekreacja i sport na świeżym powietrzu
Pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu na Ursynowie jest bardzo wiele.
Infrastruktura sportowa prezentuje się imponująco. Mieszkańcy do dyspozycji mają:
- Arenę Ursynów – największa samorządowa hala w Warszawie;
- Tor Wyścigów Konnych na Służewcu;
- Park Kultury w Powsinie.
Rekreacji na świeżym powietrzu sprzyjają rozległe tereny zielone. W dzielnicy znajdują się dwa rezerwaty przyrody - Las Kabacki i Skarpa Ursynowska. Dostęp do dóbr naturalnych w tej części Warszawy nie ogranicza się tylko rezerwatów. Na Ursynowie znajduje się Jeziorko Imielińskie i kilka parków:
- Park im. Romana Kozłowskiego;
- Park im. Jana Pawła II;
- Wyczółki- Łączyny;
- Gucin Gaj;
- Lasek Brzozowy;
- Park im. J. U. Niemcewicza ( na terenie SGGW);
- Park Natoliński (przylega do Ursynowa, znajduje się już w obrębie Wilanowa);
- Park Kultury w Powsinie i Ogród Botaniczny w Powsinie.
Szacuje się, że tereny zieleni na Ursynowie zajmują 1156 ha.
Oświata na Ursynowie
System oświaty w dzielnicy obejmuje kilka poziomów kształcenia. Oferta placówek publicznych i niepublicznych tworzy wzajemnie uzupełniające się propozycje wychowania i kształcenia. Wśród nich znajdują się:
- Około 21 przedszkoli publicznych;
- 16 szkół podstawowych;
- 3 szkoły ponadpodstawowe.
Dodatkowym atutem tej części miasta jest sieć usługowo- handlowa. Wśród największych galerii wyróżnia się:
- Galerię Ursynów;
- Galerię KEN CENTER;
- Centrum Handlowe Ursynów;
- Galerię Metro.
Ursynów to miejsce na mapie Warszawy, gdzie można żyć lokalnie. Żeby zjeść dobrą kolację w restauracji, spotkać się z przyjaciółmi w klimatycznej kawiarni wystarczy wyjść na spacer po okolicy. Lokalizacja w życiu codziennym jest najważniejsza!