Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!



Centrum - Warszawa Śródmieście Nowe mieszkania

Śródmieście to centralna dzielnica Warszawy. Największym atutem Śródmieścia jest LOKALIZACJA! Sprawdź jak Śródmieście prezentuje się na mapie Atlasu Inwestycji. Poznaj lokalizację wybranych osiedli mieszkaniowych.

Towarowa Square

Sprawdź też mapę:

Dlaczego warto zamieszkać w Śródmieściu?

Centrum Warszawy wyróżnia się doskonale rozwiniętą infrastrukturą. Podstawą komunikacji miejskiej jest I i II linia metra, przebiega tędy wiele linii autobusowych i tramwajowych oraz coraz liczniejszych tras rowerowych.

Śródmieście leży nad Wisłą i rozciąga się od Centrum Handlowego Westfield Arkadia na skraju Muranowa i Nowego Miasta na północy, poprzez obszar Starego Miasta, właściwego Śródmieścia i Powiśla, aż po Ujazdów z Ogrodem Botanicznym i Łazienkami Królewskimi. Przy niewielkiej powierzchni dzielnica ma dużą liczbę ludności i co za tym idzie dużą gęstość zaludnienia. Jednocześnie jest to obszar o najwyższym w Warszawie ujemnym przyroście naturalnym.

W Śródmieściu zlokalizowane są siedziby czołowych uczelni wyższych i urzędów państwowych, instytucje kulturalne i oświatowe. Wszędzie blisko - praca, zakupy i rozrywka na wyciągnięcie ręki!

Charakter zabudowy

Mamy tu zwartą, w dużej części odbudowaną po II wojnie światowej zabudowę mieszkaniową. W Śródmieściu dominują powstałe w ostatnich dekadach wysokościowce, w których mieszczą się luksusowe apartamenty oraz nowoczesne powierzchnie biurowe. Nowe mieszkania idealnie wkomponowują się w zróżnicowaną architekturę Centrum Warszawy.

Walory przyrodnicze

Wśród nowoczesnej infrastruktury przestrzennej i zwartej zabudowy nie brakuje terenów zielonych. Ich największa część rozciąga się wzdłuż Skarpy Warszawskiej.

Edukacja i usługi

Liczne placówki oświatowe Zróżnicowana infrastruktura usługowo-handlowa
  • Ponad 40 przedszkoli publicznych
  • Około 20 szkół podstawowych
  • Około 50 szkół ponadpodstawowych
  • 16 uczelni wyższych
  • Złote Tarasy
  • Arkadia
  • Dom Handlowy VitkAc
  • Hala Mirowska
  • Hala Koszyki

Dlaczego warto inwestować w Śródmieściu?

Cechą charakterystyczną Śródmieścia jest ograniczony zasób i wysokie ceny terenów dostępnych pod zabudowę. Dlatego oprócz rewaloryzacji starych kamienic nieliczne nowe inwestycje mieszkaniowe powstają tu najczęściej jako apartamentowce w formie tak zwanych „plomb”.
Z uwagi na prestiżową lokalizację ceny wynajmu nowych mieszkań i lokali usługowych są bardzo wysokie.