Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania Targówek

Średniej wielkości dzielnica rozciąga się po prawej stronie Wisły, na północny wschód od centrum Warszawy. Dogodna lokalizacja i znaczna ilość terenów zielonych sprawiają, że Targówek jest popularnym kierunkiem inwestycji deweloperskich.
Sprawdź, gdzie na Targówku powstaje najwięcej nowych mieszkań.

Nowe mieszkania na Targówku Warszawski Świt

Dlaczego warto zamieszkać na Targówku?

Pełna infrastruktura miejska, sprawnie funkcjonująca komunikacja, a nade wszystko będąca na ukończeniu II linia metra i bliskość centrów handlowych zlokalizowanych wzdłuż trasy S8 stanowią o wysokiej atrakcyjności lokalizacji na tym obszarze. Nie bez znaczenia jest również niewielka odległość od centrum stolicy, zaledwie 8 km (dojazd do Śródmieścia zajmuje około 20 minut).

Ważnym atutem dzielnicy są także obszerne tereny zielone. Nowe mieszkania powstają w zgodzie z naturalnym otoczeniem.

Charakter zabudowy

Dzielnica dzieli się na Targówek Mieszkaniowy, Targówek Przemysłowy oraz Bródno (na mapie północny-zachód). Targówek Mieszkaniowy charakteryzuje zabudowa wielorodzinna - willowe Zacisze i Elsnerów. Targówek Przemysłowy to część dzielnicy, w której dawna zabudowa przemysłowa stopniowo ustępuje miejsca nowoczesnym osiedlom. Na Bródnie dawniejsze osiedla i nowe inwestycje sąsiadują z rozległymi terenami Parku Leśnego Bródno oraz Parkiem i Cmentarzem Bródnowskim.

Walory przyrodnicze

Obszary zielone zajmują 30% powierzchni dzielnicy. Targówek na tle pozostałych części Warszawy wyróżnia się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą rowerową. Do największych kompleksów rekreacyjnych na Targówku zalicza się:

 • Park Bródnowski
 • Park im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”;
 • Las Bródnowski.

Handel i usługi

Mieszkańcy Targówka mają dostęp do wielu supermarketów. Największym kompleksem handlowo-usługowym jest Centrum Handlowe Targówek. W tej części miasta znajduje się również sklep budowlany Ikea. W samym sercu Targówka, w niewielkiej odległości od Parku Bródnowskiego zlokalizowane jest Centrum Handlowe Renova.

Placówki oświatowe

Targówek może poszczycić się wysokim poziomem edukacji. Bogata oferta dotyczy zarówno placówek publicznych, jak i niepublicznych. Na terenie dzielnicy funkcjonuje:

 • 9 żłobków (w tym 5 niepublicznych);
 • 23 przedszkola publiczne i 30 niepublicznych;
 • 15 publicznych szkół podstawowych i 5 niepublicznych;
 • 5 liceów ogólnokształcących;
 • 3 Zespoły Szkół Zawodowych;
 • Policealna Szkoła Zawodowa;
 • Polonijne Liceum;
 • Prestiżowa Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia.

Poziom oświaty na Targówku w pełni zadowala mieszkańców. Wiele rodzin decyduje się na zakup mieszkania właśnie ze względu na bardzo dobry dostęp do edukacji i wysoki poziom nauczania.

Sport i rekreacja

Imponująca jest także infrastruktura sportowa Targówka. W Ośrodku Sportu i Rekreacji działa Pływalnia Polonez (dzieci do 4 roku życia mają bezpłatny wstęp na basen). W dzielnicy znajduje się również Kompleks Basenów Rehabilitacyjnych Muszelka z basenem rehabilitacyjnym, jacuzzi i sauną. Dodatkowo mieszkańcy mogą korzystać z sieci siłowni (także plenerowych), kortów tenisowych w Kangur Klub oraz boiska do squasha w Squash City.

Targówek z każdą nową inwestycją zyskuje kolejne atrakcje i udogodnienia. W dobrze skomunikowanej, zielonej dzielnicy Warszawy wciąż tkwi ogromny potencjał rozwoju.