Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe domy pod Warszawą na Mapie Inwestycji Mieszkaniowych

Klimat małych miasteczek i bardzo dobra komunikacja ze stolicą tworzą połączenie idealne. Nic więc dziwnego, że zróżnicowane przyrodniczo tereny pod Warszawą przyciągają deweloperów, a popularność nowych domów zlokalizowanych poza miastem ciągle rośnie.

Oprócz malowniczych okoliczności przyrody liczą się też udogodnienia natury praktycznej. A ponieważ przy wyborze miejsca zamieszkania najważniejsza jest lokalizacja - na mapach inwestycji w okolicach Warszawy znajdziesz to, co odgrywa ogromną rolę w życiu codziennym - informacje o położeniu, dostępności komunikacyjnej oraz odległości od Warszawy.

Miejscowości pokazane na mapie - PÓŁNOCNE okolice Warszawy

Sprawdź naszą mapę:

Z dala od zgiełku dużego miasta, a jednocześnie w bliskim jego sąsiedztwie

Rozwinięta infrastruktura i dobrze zorganizowana komunikacja ze stolicą znacznie zwiększają atrakcyjność okolicy. Dużą rolę w rozwoju północnych okolic Warszawy odgrywają nowo powstałe drogi szybkiego ruchu, lotnisko oraz liczne nowe placówki handlowe, oświatowe, kulturalne i obiekty sportowe.

Komfort i poczucie bezpieczeństwa daje mieszkańcom zrównoważona gospodarka lokalna.

Samorządy terytorialne za najważniejsze cele stawiają sobie:

 • Utrzymanie stabilnej polityki podatkowej;
 • Elastyczną politykę planowania przestrzennego;
 • Wspieranie i docenianie lokalnej przedsiębiorczości.

Zielona strona północnych okolic Warszawy

Niska gęstość zaludnienia w połączeniu z bogatymi dobrami natury tworzą atrakcyjny, kameralny klimat okolicy. Przez obszar na północ od Warszawy przepływają 3 duże rzeki - Wisła, Narew i Bug. Oprócz rzek występuje tu wiele innych zbiorników wodnych.

Zalew Zegrzyński - sport, rekreacja i relaks

Prawdziwą perełką terenów na północ od Warszawy jest Zalew Zegrzyński, zwany też Jeziorem Zegrzyńskim. Najniżej położony element planowanej kiedyś kaskady zbiorników na Bugu stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Mazowsza. Miejsca noclegowe, lokale gastronomiczne i obiekty konferencyjne sprawiają, że okolica przyciąga zarówno poszukujących relaksu jak i tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Bogato wyposażona infrastruktura sportowo-rekreacyjna Zalewu Zegrzyńskiego umożliwia uprawianie sportów wodnych niezależnie od pory roku.

Puszcza Kampinoska - natura na wyciągnięcie ręki

Kampinoski Park Narodowy, będący na światowej liście rezerwatów biosfery, to zielone płuca stolicy i teren niezwykle atrakcyjny przyrodniczo i turystycznie. Ogromny obszar chroniony na zachód od Warszawy, na południe od Wisły aż po Bzurę, jest idealnym terenem dla turystyki pieszej, rowerowej i konnej, ulubionym przez mieszkańców Warszawy i okolic.

Miejscowości pokazane na mapie - POŁUDNIOWE okolice Warszawy

Sprawdź naszą mapę:

Podobnie jak w przypadku północnych okolic Warszawy, południowa część z bogatą historią w tle również jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Obszar ten zachwyca walorami przyrodniczymi, wśród których wymienić trzeba liczne rzeki jak Wisła, Świder czy Jeziorka oraz dwa Parki Krajobrazowe:

 • Mazowiecki Park Krajobrazowy,
 • Chojnowski Park Krajobrazowy.

Czym wyróżniają się południowe okolice Warszawy:

 • Dobrze rozwiniętą siecią komunikacyjną - drogi szybkiego ruchu i kolej;
 • Dużą ilością miejsc pracy, sprawnie prosperującą oświatą i służbą zdrowia;
 • Prężnie działającymi samorządami terytorialnymi.

Industrialna architektura Żyrardowa

Malownicze miasteczka na południe od Warszawy podbiją serca miłośników architektury i stają się coraz atrakcyjniejszymi miejscami do życia. Wysunięty na zachód Żyrardów w czasach swojej największej świetności słynął na całą Europę z nowoczesnej fabryki wyrobów lniarskich. Wokół niej wznosiły się budynki mieszkalne, kościoły, szpitale, szkoły, wszystko z bardzo charakterystycznej dla tego miejsca, czerwonej cegły. Do dziś miasto kojarzone jest właśnie z tego rodzaju materiałem budowlanym, a współczesne inwestycje często nawiązują do tego stylu .A to tylko jeden z wielu przykładów interesujących architektonicznie miasteczek położonych na tym obszarze.

Liczne zalety posiadania domu w okolicach Warszawy

Komfort życia na obrzeżach stolicy już obecnie jest bardzo wysoki. Najważniejsze jest jednak to, że z każdą kolejną inwestycją - rośnie.

Najważniejsze atuty:

 • Niskie koszty utrzymania w porównaniu z Warszawą;
 • Dobre połączenia komunikacyjne ze stolicą oraz rozbudowana infrastruktura drogowa umożliwiająca szybkie dotarcie do Warszawy samochodem;
 • Dobrze rozwinięta sieć handlowa, liczne placówki oświatowe - żłobki, przedszkola, szkoły, placówki służby zdrowia, obiekty sportowe, instytucje publiczne i kulturalne.

Okolice Warszawy są wymarzonym miejscem na planowanie przyszłości. Bliskie zaplecze stolicy a jednocześnie możliwość nieskrępowanego kontaktu z przyrodą w krajobrazie otwartym każdego dnia stanowią o wysokiej jakości życia mieszkańców, którzy zdecydują się na domy w tej lokalizacji.

Lokalizacja jest najważniejsza, a nasze mapy inwestycji powstały po to, by pomóc Ci podjąć ważną decyzję życiową.