Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania - Ursus i Włochy

Mapa przedstawia zachodnią część dzielnicy Włochy i prawie cały Ursus. Obie dzielnice leżą na lewym brzegu Wisły. Włochy zlokalizowane są w południowo-zachodniej części Warszawy, a Ursus na zachodzie stolicy.
Sprawdź, gdzie na terenie dzielnic Ursus i Włochy powstają nowe mieszkania.

Deweloper Robyg Inwestycja Jutrzenki 92

Dlaczego warto zamieszkać w Ursusie i we Włochach?

Dużym walorem zarówno Ursusa, jak i Włoch jest lokalizacja i sprawnie działająca komunikacja miejska. Wszechobecna zieleń pozytywnie wpływa na jakość powietrza i podsuwa mieszkańcom ciekawe pomysły na aktywny wypoczynek. Liczne żłobki, przedszkola i place zabaw przekładają się na zainteresowanie tymi dzielnicami wśród rodziców z małymi dziećmi.

Ursus uchodzi za najbardziej bezpieczną dzielnicę Warszawy a tutejsze ceny mieszkań należą do jednych z niższych w stolicy. Z Włochami z kolei można też związać swoje życie zawodowe. Najwięcej miejsc pracy znajduje się w biznesowej części dzielnicy. W grupie osób, które wybierają nowe mieszkania we Włochach, oprócz rodziców znajdują się również single i seniorzy.

Włochy - charakter zabudowy i nowe inwestycje

W dzielnicy dominuje zabudowa domów jednorodzinnych. Dawne tereny przemysłowe - szczególnie pomiędzy Aleją Krakowską a Alejami Jerozolimskimi i w sąsiedztwie ul. Łopuszańskiej - stają się obecnie świetnym obszarem inwestycyjnym i zmieniają się w kolejne w Warszawie zagłębie inwestycji mieszkaniowych.

W części zachodniej (Stare Włochy i Nowe Włochy) przeważa zabudowa willowa. Domy na tym obszarze niejednokrotnie pochodzą z okresu poprzedzającego II wojnę światową. Wiele z nich powstało w ramach projektu miasta - ogrodu. Nieliczne dostępne tu jeszcze tereny pod zabudowę są atrakcyjną lokalizacją dla deweloperów. W Starych i Nowych Włochach szczególnie poszukiwane są działki pod nowoczesne inwestycje mieszkaniowe.

Oprócz nowych osiedli mieszkaniowych Włochy często wybierane są na siedziby dużych firm usługowych.

Duża dzielnica o niewielkiej liczbie ludności i bardzo niskiej średniej gęstości zaludnienia graniczy z jedną z najmniejszych dzielnic Warszawy o wysokiej gęstości zaludnienia - Ursusem.

Ursus - charakter zabudowy i nowe inwestycje

Ursus jest bardzo atrakcyjnym miejscem pod nowe inwestycje. Do niedawna jeszcze zaniedbane tereny pofabryczne dziś przekształcają się w nowoczesne osiedla mieszkaniowe o kameralnym charakterze.

Popularnym kierunkiem inwestycyjnym są Skorosze - wschodnia część Ursusa z zabudową wielorodzinną. Stary Ursus i Gołąbki charakteryzują się niewysoką, w dużym stopniu willową zabudową. W Gołąbkach od kilku już lat budowane są niskie bloki ze strzeżonymi, prywatnymi przestrzeniami. Natomiast Szamoty - ogromny obszar dawnej fabryki Ursus - obecnie w przeważającej części przekształcane są w zupełnie nową dzielnicę mieszkaniową.

Włochy - komunikacja

Dobrze rozwinięty transport publiczny zapewnia mieszkańcom Włoch sprawne przemieszczanie się po całej stolicy. W dzielnicy kursują pociągi SKM i WKD. Wzorowo działa także sieć linii autobusowych. Przystanki tramwajowe, zlokalizowane wzdłuż Alei Krakowskiej, zapewniają bardzo dobre połączenia z innymi dzielnicami Warszawy.

Mieszkańcy Włoch mogą korzystać także z parkingów „Parkuj i Jedź” - wystarczy dojechać samochodem do parkingu położonego niedaleko stacji SKM lub WKD, zostawić auto w bezpiecznym miejscu i dalszą trasę pokonać pociągiem. Dzięki temu rozwiązaniu z SKM i WKD mogą korzystać także osoby zamieszkujące osiedla znacznie oddalone od stacji kolejowych.

Na ten moment władze miasta nie planują budowy metra na tym obszarze. Mimo to mieszkańcy Włoch po ukończeniu II linii metra na Bemowie zyskają dostęp także do tego środka transportu. Ostatni przystanek II linii metra będzie znajdował się przy ul. Połczyńskiej, oddalonej jedynie 200 m od granicy z Włochami.

Ursus - komunikacja

Ważną rolę w sprawnie funkcjonującej komunikacji miejskiej Ursusa odgrywa sieć linii autobusowych i Szybka Kolej Miejska. Pociągiem SKM pokonanie odcinka Ursus - Śródmieście zajmuje około 15 minut. Zmotoryzowani mieszkańcy Ursusa mogą też korzystać ze zmodernizowanej sieci dróg. Obecnie do strategicznych punktów Warszawy można dojechać dużo szybciej niż wcześniej. Autostrada A2 i trasa S8 - biegnące niedaleko północnej granicy dzielnicy - zapewniają sprawny wyjazd z Warszawy.

Tereny zielone - Ursus i Włochy

W obu dzielnicach znaczną część obszaru zajmują tereny zielone.

Największe parki w Ursusie:

 • Park Czechowicki;
 • Park Hassów;
 • Park Achera.

Do największych parków we Włochach zalicza się:

 • Park Kombatantów;
 • Park ze Stawami Cietrzewia;
 • Park im. Marka Kotańskiego;
 • Park ze Stawem Koziorożca.

W dzielnicy Włochy znajduje się również Plac Wolności, Zieleniec ze stawem Zbaraskim i aleje pomnikowe przy których rosną drzewa chronione.

Włochy - handel i usługi

Włochy posiadają bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługowo- handlową. Mieszkańcy dzielnicy chętnie robią zakupy na Targowisku Bakalarska (500 pawilonów handlowych). Dużą popularnością cieszy się również Giełda Rolno-Spożywcza Okęcie. W dzielnicy znajduje się także galeria handlowa- Centrum Łopuszańska 22 (180 punktów handlowych - usługowych).

Ursus - handel i usługi

Główne ulice handlowe w Ursusie to: ul. Bohaterów Warszawy, ul. Dzieci Warszawy, ul. Wojciechowskiego, ul. Skoroszewska. Do największych centrów handlowych należą CH Skorosze oraz Factory. Infrastrukturę handlowo-usługową dopełniają mniejsze pasaże handlowe (Galeria Gawra i Galeria Ursus), wiele dużych supermarketów oraz czynne codziennie targowisko przy ul. Gierdziejewskiego. W dzielnicy znajduje się również jeden z największych sklepów budowlanych - Leroy Merlin.

Oświata w dzielnicy Włochy

Dane statystyczne wskazują, że największy odsetek dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym z całej stolicy, mieszka właśnie we Włochach. Co ciekawe, przy tak dużym zapotrzebowaniu na tego typu placówki, rodzice nie mają tu problemu ze znalezieniem wolnego miejsca w żłobku czy przedszkolu. W raporcie GUS Włochy zajmują pierwsze miejsce, jako najbardziej przyjazna dzielnica dla najmłodszych mieszkańców.

Oferta edukacyjna obejmuje również starsze dzieci. We Włochach znajduje się:

 • Kilkanaście szkół podstawowych (większość z nich to placówki publiczne);
 • 5 liceów (w tym 3 niepubliczne);
 • Technikum nr 9 Lotnicze (Szkoła jako pierwsza w Polsce zdobyła Certyfikat Organizacji Szkolenia Lotniczego EASA „Part-147”).

Oświata w Ursusie

Dzielnica posiada szeroką ofertę edukacyjną. Mieszkańcy do dyspozycji mają:

 • 3 publiczne żłobki i kilkanaście niepublicznych;
 • 10 publicznych przedszkoli i kilkanaście niepublicznych;
 • 8 publicznych szkół podstawowych (większość z nich posiada nowoczesne boiska i hale sportowe);
 • Zespół Szkół Nr 42 (liceum, technikum oraz szkoła zawodowa);
 • Technikum nr 8 im. Jana Karskiego.

Ursus i Włochy - rekreacja

Głównym ośrodkiem sportowym w Ursusie jest OSiR URSUS przy ul. Sosnowskiego. W tym kompleksie znajduje się pływalnia, kort tenisowy i kilka boisk. W Ursusie znajduje się jeszcze jedna pływalnia - basen Albatros oraz wiele siłowni, także plenerowych. We Włochach również nie brakuje miejsc rekreacyjnych. Na rozległych terenach zielonych znajduje się bardzo wiele siłowni plenerowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje dostęp do hali sportowej, pływalni, siłowni, a także bilardu i kręgli. W dzielnicy działa również kilka stacjonarnych siłowni.

Walory przyrodnicze, znakomita lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i dobra komunikacja - to wszystko sprawia, że zarówno Ursus, jak i Włochy są bardzo atrakcyjnymi dzielnicami, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie nowego mieszkania.