Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania na warszawskiej Woli

Najszybciej rozwijająca się dzielnica stolicy rozciąga się na zachód od Śródmieścia. Sprawdź, gdzie na Woli powstają nowe mieszkania i lokale użytkowe.

Dlaczego warto zamieszkać na Woli?

Świetnie zlokalizowana dzielnica uchodzi za biznesowe centrum Warszawy. To tutaj realizowane są największe inwestycje biurowe w historii polskiego rynku nieruchomości. Tysiące miejsc pracy, bliskość centrum, doskonała komunikacja (II linia metra) oraz liczne tereny zielone - to wszystko sprawia, że nowe mieszkania na Woli cieszą się ogromną popularnością.

Wysoka zabudowa i ciekawe rozwiązania architektoniczne nadają Woli charakter metropolii. Nie jest to jednak wielkomiejskość w złym znaczeniu tego słowa. Dzięki licznym parkom i skwerom w każdej chwili można znaleźć tu odpowiednie miejsce na relaks. Nie bez znaczenia jest też wszechobecny dostęp do aktywności na świeżym powietrzu. Wolę wzdłuż i wszerz można przebyć rowerem. Alejki dla biegaczy w Parku Moczydło uznawane są za jedne z najlepszych miejsc do joggingu w całej Warszawie. Wola nie zapomina o najmłodszych. Na dzieci czekają place zabaw i boiska.

Patrząc przez pryzmat najbliższych planów na rozbudowę Woli, aktualny wygląd dzielnicy, to dopiero początek. Dzielnica przyszłości lub nowe zachodnie centrum stolicy - coraz częściej właśnie tak określana jest warszawska Wola.

Strefa City Centre West

Obszar w okolicy warszawskiego ronda Daszyńskiego na przestrzeni ostatnich lat całkowicie zmienił swoje oblicze. Zgodnie z planami pogranicze Śródmieścia i Woli ma stać się reprezentacyjnym stołecznym City. Obecnie to plac budowy - część kluczowych inwestycji została już sfinalizowana, pozostałe są w trakcie realizacji, bądź w planach na najbliższą przyszłość.

Projekty, które powstają w tej części miasta są bardzo różnorodne. Strategia rozwoju strefy City Centre West zakłada powstanie wielu punktów usługowych i handlowych - sklepy, pasaże handlowe, restauracje. Na ul. Towarowej, w miejsce galerii handlowej Jupiter, ma powstać najdroższy komercyjny projekt w historii kraju.

Strefa City Centre West posiada ogromny potencjał rozwoju. Nowe projekty mają szansę pozytywnie wpłynąć na strukturę funkcjonowania miasta i uczynić z Woli jedną z najatrakcyjniejszych części Warszawy.

Oświata, handel i usługi

Wola to część stolicy przyjazna również dla rodzin z dziećmi. Oferta edukacyjna jest bardzo szeroka. W dzielnicy znajduje się:

  • Ponad 30 placówek przedszkoli publicznych;
  • 15 szkół podstawowych;
  • Około 20 szkół ponadpodstawowych.

Rozwinięta jest również część handlowo - usługowa. Na Woli zlokalizowane są:

  • CH Westfield-Arkadia - znajduje się na granicy Śródmieścia Woli i Żoliborza;
  • CH Klif;
  • Centrum Handlowe Wola Park.

Dzielnica z historią w tle

Wola to dzielnica kontrastów, jak mało która część stolicy naznaczona została burzliwą historią. Do najważniejszych miejsc historycznych na warszawskiej Woli zaliczyć należy:

  • Cmentarz Powązkowski;
  • Muzeum Powstania Warszawskiego;
  • Pole Elekcyjne.

Zamieszkaj w dzielnicy przyszłości, nowym zachodnim centrum stolicy