Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania na Białołęce

Druga pod względem wielkości dzielnica Warszawy wysunięta jest najbardziej na północ, po wschodniej stronie Wisły. Ogromny i bardzo zróżnicowany obszar o niskiej gęstości zaludnienia jest bardzo popularnym kierunkiem inwestycji deweloperskich. Obecnie na Białołęce powstaje najwięcej nowych mieszkań w całej stolicy.

Sprawdź, gdzie zlokalizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe w dzielnicy z największym przyrostem naturalnym w Warszawie.

Dlaczego warto zamieszkać na Białołęce?

Nowe mieszkania w rozwijającej się dzielnicy wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród rodzin z dziećmi. Szczególnie, że ceny nowych mieszkań na Białołęce są znacznie niższe niż w innych częściach stolicy. Marzenie o własnym M z rynku pierwotnego w atrakcyjnej cenie może spełnić się właśnie na Białołęce. Tym bardziej, że ta dynamicznie rozwijająca się dzielnica dysponuje najbardziej zróżnicowaną ofertą nieruchomości na całym warszawskim rynku.

Komunikacja miejska

Komunikacja na Białołęce znacznie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat. Chociaż dzielnica nie jest położona blisko centrum, to z Białołęki sprawnie można przemieścić się zarówno do Śródmieścia, jak i do każdej innej dzielnicy Warszawy. Czas dojazdu do centrum samochodem i komunikacją miejską jest zbliżony, w godzinach szczytu zajmuje około 30 minut.

Podstawą komunikacji na Białołęce są linie autobusowe i tramwajowe oraz 3 stacje kolejowe - Warszawa Choszczówka, Warszawa Płudy i Warszawa Żerań. Ważną rolę w sprawnym przemieszczaniu się odgrywa Most Północny z nową linią tramwajową, która prowadzi do stacji metra Młociny.

Zmotoryzowani mieszkańcy dzielnicy do Śródmieścia i innych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy mogą dojechać szybką trasą S8. Możliwe, że w przyszłości Białołęka zyska bezpośrednie połączenie z linią metra.

Charakter zabudowy

Na Białołęce występuje wiele dużych osiedli mieszkaniowych, strefy przemysłowe oraz przestrzenie o bardziej kameralnym charakterze z zabudową jednorodzinną. Wraz z nowymi osiedlami sukcesywnie rozwija się infrastruktura dzielnicy. Powstają kina, punkty usługowe i handlowe, placówki oświatowe i wiele terenów rekreacyjnych, głównie nad Wisłą.

Tarchomin - nowe inwestycje mieszkaniowe

Tarchomin zlokalizowany jest nad Wisłą w zachodniej części Białołęki. W tej świetnej lokalizacji wciąż nie brakuje terenów pod zabudowę. Powstają tu liczne nowe inwestycje mieszkaniowe - zarówno duże osiedla mieszkaniowe, jak i mniejsze zespoły budynków. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że ceny nowych mieszkań w tej części Warszawy należą jeszcze do najniższych w stolicy.

Walory przyrodnicze

Nowe osiedla mieszkaniowe na Białołęce otoczone są dużą ilością wolnych przestrzeni. Spokojny charakter okolicy szczególnie docenią osoby, które czas wolny lubią spędzać na łonie natury. Mieszkańcy Białołęki mają w sąsiedztwie dwa rezerwaty przyrody (Łęgi Czarnej Strugi i Ławice Kiełpińskie) oraz rozległe lasy z kompleksem lasów Jabłonowskich. Dzielnica posiada wiele ścieżek rowerowych, łącznie około 40 km. Wśród parków zlokalizowanych w tej części miasta należy wymienić m.in.:

  • Park Picassa;
  • Park Leśny Olesin;
  • Park Henrykowski;
  • Park Strumykowa;
  • Magiczny Park;
  • Park Ceramiczna;
  • Bociani Zakątek.

Handel i usługi

Bezpośrednio na Białołęce znajduje się jedna galeria handlowa - Galeria Północna (około 200 punktów handlowych). Mieszkańcy do dyspozycji mają także centrum handlowe przy ul. Marywilskiej 44 i Factory Annopol (przy granicy z Bródnem), przy ul. Modlińskiej zespół sklepów Auchan i Leroy Merlin oraz położone już w obrębie Targówka i Marek centra Atrium Targówek i Ikea - M1.

Oświata

Z uwagi na dynamikę rozwoju dzielnicy niezbędne okazało się zwiększenie infrastruktury oświatowej. Obecnie na Białołęce działa: 5 publicznych żłobków (wspieranych przez 17 prywatnych), 11 publicznych przedszkoli i kilkanaście prywatnych, 17 publicznych szkół podstawowych i jedna niepubliczna oraz jedno liceum ogólnokształcące.

Młoda dzielnica z dużą ilością terenów dostępnych pod zabudowę ma ogromny potencjał inwestycyjny.