Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania na Pradze-Północ

Mapa obejmuje Pragę-Północ oraz przyległe tereny Kamionka i Targówka. Praga-Północ to jedna z mniejszych dzielnic Warszawy. Leży na prawym brzegu Wisły naprzeciwko Żoliborza i Śródmieścia.
Sprawdź, gdzie na Pradze-Północ powstają nowe mieszkania.

Sprawdź też mapę:

Dlaczego warto zamieszkać na Pradze-Północ?

Kameralny charakter dzielnicy, niska, historyczna zabudowa, dobra komunikacja i nieustające prace rewitalizacyjne - to wszystko sprawia, że coraz więcej osób chce zamieszkać na Pradze-Północ. Na wzmożone zainteresowanie nowymi mieszkaniami w tej części stolicy z całą pewnością ma wpływ także cena. Nowe mieszkanie na Pradze-Północ kosztuje mniej niż w innych częściach Warszawy. Dzielnica szczególną popularnością cieszy się wśród ludzi młodych - studentów, singli i rodzin z dziećmi.

Charakter zabudowy i nowe inwestycje

Wojna okazała się dość łaskawa dla tej części stolicy. Zniszczenia nie wpłynęły w znacznym stopniu na zabudowę. Obecnie to właśnie zabytkowe kamienice z XIX i XX wieku nadają dzielnicy niepowtarzalnego charakteru.

Jeszcze do niedawna zaniedbywane budynki, dziś poddawane są rewitalizacji a Praga-Północ odzyskuje swój przedwojenny blask. Transformacja Pragi-Północ trwa już od kilku lat.

Dawne tereny przemysłowe przeobrażają się w tętniące życiem kompleksy mieszkalno - biurowe. Szczególnie widać to w takich miejscach jak: Port Praski, Bohema przy ul. Szwedzkiej czy Centrum Praskie Koneser przy ul. Ząbkowskiej. Południowa część dzielnicy - przez którą przebiega II linia metra z centrum Warszawy w kierunku Targówka - to w większości zwarta przedwojenna zabudowa mieszkaniowo-usługowa, oraz rozległe tereny zieleni (od strony Wisły, m. in. Park Praski i Miejski Ogród Zoologiczny).

Również w części północnej, wzdłuż ulicy Jagiellońskiej, dawna zabudowa przemysłowa stopniowo ustępuje miejsca nowoczesnym osiedlom mieszkaniowym.

Komunikacja

Dużym atutem Pragi-Północ jest stacja metra. Dojazd do centrum zajmuje od 10 do 15 minut. Na sprawne przemieszczanie się ma wpływ także bliskie sąsiedztwo węzłów komunikacyjnych. Dogodna lokalizacja Pragi-Północ umożliwia bezpośrednie dotarcie linią tramwajową zarówno na prawy, jak i lewy brzeg Wisły.

Tereny zielone

Największą atrakcją Pragi-Północ jest Miejski Ogród Zoologiczny o powierzchni 39 ha, a najbardziej popularnym obszarem rekreacyjnym Port Praski. Odbywają się tu festyny i imprezy sezonowe. Dużym zainteresowanie cieszą się również nadwiślańskie plaże z których można podziwiać Stare Miasto i Plac Hallera.

W dzielnicy co roku odbywa się Festiwal Otwarta Ząbkowska. W tym czasie ulica Ząbkowska zamykana jest dla ruchu samochodowego a deptak staje się miejscem spotkań i zabaw z wydarzeniami kulturalnymi w tle.

Handel i usługi

Centralnym punktem handlowym na mapie dzielnicy jest Galeria Wileńska (kilkadziesiąt sklepów oraz kilka punktów gastronomicznych). Oprócz galerii na terenie Pragi-Północ znajdują się dwa duże hipermarkety, oraz wiele spożywczych sklepów rodzinnych z wielopokoleniową tradycją. Dodatkowo na zakupy można wybrać się na targowisko Namysłowska.

Oświata

Mieszkańcy Pragi-Północ do dyspozycji mają:

  • 3 publiczne żłobki i 2 prywatne;
  • 13 publicznych przedszkoli i 2 niepubliczne;
  • 8 publicznych szkół podstawowych i 5 niepublicznych;
  • 4 licea ogólnokształcące;
  • 4 technika.

Sport i rekreacja

Na przestrzeni ostatnich lat Praga-Północ zyskała nowoczesne obiekty sportowe - boiska do piłki nożnej i koszykówki. W dzielnicy działa także pływalnia przy ul. Namysłowskiej i Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Józefa Szanajcy.

Inwestycje deweloperskie na Pradze-Północ stwarzają szansę na zakup nowego mieszkania w atrakcyjnej cenie w bardzo dogodnej lokalizacji.