Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania na Ochocie

Tereny pokazane na mapie to przede wszystkim Ochota i Raków (należący już do dzielnicy Włochy).
Położona na lewym brzegu Wisły Ochota zlokalizowana jest w niewielkiej odległości od centrum. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dzielnica bezpośrednio graniczy ze Śródmieściem.
Sprawdź, gdzie na Ochocie najchętniej inwestują deweloperzy.

Sprawdź też mapę:

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Jednym z największych atutów Ochoty jest LOKALIZACJA! Stąd wszędzie blisko - ośrodki edukacyjne i rekreacyjne, punkty usługowe, prestiżowe instytucje medyczne i naukowe. Na atrakcyjność tej części Warszawy wpływa również doskonale rozwinięta infrastruktura i komunikacja. Ochota tętni życiem. Gęstość zaludnienia jest tu największa w całej stolicy. Modna dziś dzielnica Warszawy szczególnie przyciąga ludzi młodych, studentów i rodziny z dziećmi.

Potencjał inwestycyjny

Właśnie tę część stolicy szczególnie upodobali sobie studenci. Z uwagi na tak dużą popularność dzielnicy wśród młodych, rynek najmu rozwija się tu bardzo dynamicznie. Mieszkanie na Ochocie może okazać się bardzo dochodową inwestycją. Przemawia za tym fakt, że ceny lokali na rynku wtórnym często dorównują tym z rynku pierwotnego. Ta niecodzienna sytuacja ma miejsce ze względu na bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami w tej części miasta.

Charakter zabudowy - nowe vs. stare

W części bliższej centrum dominuje zwarta zabudowa przedwojenna z terenami zieleni miejskiej. Na Ochocie nie występują typowe blokowiska. W przestrzeń miejską "sprytnie" wplecione zostały nowoczesne osiedla mieszkaniowe, które ulokowano w sąsiedztwie starych kamienic, bloków z czasów PRL-u oraz okazałych zabytkowych budynków.

Wiele lokali na wtórnym rynku nieruchomości to mieszkania w kamienicach. Zdecydowana większość z nich nie została jeszcze zrewitalizowana.

Nowe mieszkania na Ochocie to najczęściej nowoczesne osiedla zamknięte z prywatną administracją i monitoringiem. Zgodnie z aktualnymi trendami w budownictwie są to osiedla w niewysokiej zabudowie z jasną elewacją, szklanymi elementami i szerokimi balkonami.

Najważniejsze inwestycje mieszkaniowe na Ochocie

Dynamicznie pod względem inwestycji na pierwotnym rynku nieruchomości rozwija się południowo-zachodnia część Ochoty. Nowe mieszkania powstają głównie w okolicach Parku Szczęśliwickiego i ulicy Włodarzewskiej. Rejon ten graniczy z Rakowem i północną częścią dzielnicy Włochy (pomiędzy Aleją Krakowską, Alejami Jerozolimskimi ul. Łopuszańską i Instalatorów). Ten do niedawna jeszcze przemysłowy obszar, dziś staje się atrakcyjnym terenem inwestycyjnym i zmienia się w kolejne w Warszawie zagłębie inwestycji mieszkaniowych.

W centrum dzielnicy nowe inwestycje rynku pierwotnego są stosunkowo rzadkie - w głównej mierze to apartamentowce zlokalizowane w formie tak zwanych "plomb" z lokalami osiągającymi bardzo wysokie ceny.

Rozwiązania komunikacyjne

Ochota pomimo braku dostępu do metra jest świetnie skomunikowana z resztą Warszawy. Sieć linii tramwajowych i autobusowych zapewnia komfortowy i efektywny transport miejski. Mieszkańcy w krótkim czasie są w stanie dotrzeć do najbardziej oddalonych rejonów Warszawy.

Bardzo ważną rolę w sprawnie funkcjonującej komunikacji odgrywa Dworzec Zachodni. Do innej części Warszawy bardzo szybko można przemieścić się linią kolejową PKP. Dostępne są też połączenia regionalne, krajowe i międzynarodowe.

Na Ochocie znajduje się również stacja WKD - obsługuje połączenia na terenie stolicy i jej najbliższych okolic. Komunikację dopełnia bliskość Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie.

Tereny zielone i życie kulturalne

Wizytówką Ochoty jest Park Szczęśliwicki. Mieszkańcy szczególnie doceniają największe atrakcje parku - baseny i całoroczny stok narciarski. Drugim ważnym zielonym centrum dzielnicy jest Pole Mokotowskie (w 70% znajduje się właśnie na Ochocie). Wśród pozostałych terenów zielonych wymienić należy:

  • Park Wielkopolski;
  • Park Zasława Malickiego;
  • Zieleniec Wielkopolski;
  • Park Zachodni.

Mieszkając na Ochocie można mieć poczucie, że władze dzielnicy stawiają na aktywny styl życia. Oferta obiektów sportowych jest bardzo bogata i wciąż się powiększa. Mieszkańcy mają dostęp do kilku pływalni, wielu siłowni, boisk i hal sportowych.

Kultura również stoi tu na wysokim poziomie. Miłośnicy sztuki aktorskiej do wyboru mają dwa teatry ze zróżnicowanym repertuarem - Teatr Ochota i Och-Teatr. Ważnymi instytucjami kulturalnymi są także Ośrodek Kultury Ochoty i Ośrodek Kultury Muzułmańskiej.

Edukacja

Na Ochocie funkcjonuje Kampus Ochota z licznymi wydziałami Uniwersytetu Warszawskiego i placówkami Polskiej Akademii Nauk, Warszawski Uniwersytet Medyczny i inne uczelnie. Zlokalizowana jest tutaj również Biblioteka Narodowa.

Na Ochocie dostęp do edukacji na wysokim poziomie możliwy jest również na niższych szczeblach. W dzielnicy znajduje się:

  • 20 publicznych przedszkoli;
  • 8 publicznych szkół podstawowych;
  • 6 publicznych liceów ogólnokształcących;
  • 4 zespoły szkół.

Na terenie dzielnicy prosperują liczne centra handlowe. Największe z nich to:

  • Hale Banacha;
  • Blue City;
  • Hala Kopińska;
  • CH Atrium Reduta.

Mieszkańcy Ochoty mają dostęp do zdrowej ekologicznej żywności na co dzień. Na terenie całej dzielnicy znajduje się kilka targowisk i pomniejszych bazarów.