Atlas Inwestycji Mieszkaniowych

w Warszawie i okolicach

...lokalizacja zawsze jest najważniejsza!

Nowe mieszkania Warszawskie Bielany

Dzielnica Bielany położona jest nad lewym brzegiem Wisły, w północno-zachodniej części Warszawy. Sprawdź, gdzie powstają nowe osiedla mieszkaniowe na Bielanach.

Dlaczego warto zamieszkać na Bielanach?

Nowe mieszkania na Bielanach są idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie spokój i bliskość natury, a jednocześnie chcą korzystać z uroków i komfortu miejskiego życia.

Bielany są piątą pod względem wielkości dzielnicą Warszawy. Granice dzielnicy wyznacza nurt Wisły, most generała Stefana Grota-Roweckiego, aleja Armii Krajowej, ulice - Maczka, Księżycowa, Kampinoska. Od zachodu Bielany graniczą z gminami: Stare Babice, Izabelin i Łomianki.

Komunikacja z Centrum

Ogromną zaletą Bielan jest świetna komunikacja. Z centrum Warszawy łączy je I linia metra - biegnie przez środek dzielnicy, począwszy od węzła komunikacyjnego przy hucie i Galerii Młociny. Liczne linie autobusowe i tramwajowe dopełniają sieć komunikacji. Nie brakuje też ścieżek rowerowych. Rozbudowa infrastruktury rowerowej na Bielanach wciąż trwa.

Charakter zabudowy

Centralną część dzielnicy - Marymont i Stare Bielany charakteryzuje przedwojenna zabudowa, o częściowo willowym charakterze. Stosunkowo rzadko można znaleźć tu wolne obszary, przeznaczone pod nowe inwestycje. Ale takie projekty też się zdarzają. Nowa zabudowa powstaje nieraz w miejscu dawnych wyeksploatowanych pawilonów handlowo-usługowych czy parkingów.

Zabudowę w pozostałej części Bielan stanowią rozległe osiedla mieszkaniowe takie jak:

  • Piaski,
  • Chomiczówka,
  • Wawrzyszew,
  • Wrzeciono,

oraz Młociny, Radiowo i Wólka Węglowa z dominującą zabudową jednorodzinną.

Gdzie na Bielanach powstaje najwięcej nowych mieszkań?

Firmy deweloperskie najczęściej szukają nowych terenów na obrzeżach dzielnicy. Obiecująco zapowiadają się też inwestycje w północno-zachodniej części Bielan. Obecnie jest to obszar przemysłowy i dawnej strefy ochronnej. Jednak znajdująca się tam huta, której działanie od szeregu lat jest mocno ograniczone, w przyszłości może ustąpić miejsca nowej zabudowie mieszkaniowej.

Tereny zielone na Bielanach

Szczególnie atrakcyjne przyrodniczo obszary rozciągają się wzdłuż lewego brzegu Wisły. Rozległy Park Młociński z wyznaczonymi trasami spacerowymi, ścieżkami sprawnościowymi i miejscami piknikowymi pełni funkcję ważnego obiektu rekreacyjno - wypoczynkowego dzielnicy.

Z kolei, sąsiadujący z Akademią Wychowania Fizycznego, Las Bielański jest jednocześnie rezerwatem przyrody. W Lesie Bielańskim można spotkać dziko żyjące zwierzęta i bardzo wiele gatunków ptaków. Na terenie dzielnicy znajdują się jeszcze:

  • Park Olszyna,
  • Park Stawy Kellera,
  • Park Zbigniewa Herberta.

Przez Las Młociński i Las Bemowski Bielany mają połączenie z rozległymi terenami otwartymi Puszczy Kampinoskiej i jej otuliny, co daje mieszkańcom dzielnicy ogromne możliwości aktywnego wypoczynku i rekreacji w kontakcie z przyrodą.

Placówki oświatowe i usługi

Sieć placówek oświatowych tworzą:Galerie i Centra Handlowe:
  • Ponad 20 przedszkoli publicznych,
  • 18 szkół podstawowych,
  • Około 12 szkół ponadpodstawowych.
  • Galeria Młociny,
  • E. Leclerc,
  • Pasaż Chomiczówka,
  • Targowisko "Wolumen".

Wszyscy, którym bliskie otoczenie natury nie jest obojętne, na Bielanach będą czuć się bardzo dobrze. Życie w malowniczych okolicznościach przyrody dopełnia oferta kulturalna, sportowa i gastronomiczna dzielnicy.